Videokonference v českých firmách zdomácňují

Albert Ryba | 10.10.2014 | Aktuality, Analýzy | Žádné komentáře

České společnosti začínají využívat potenciál ekonomických úspor, jaký jim nabízí využití videokonferencí. A obvykle nejde o úspory malé – podle velikosti firmy a typu podnikání může zavedení videokonferencí znamenat roční snížení výdajů v řádu statisíců až milionů korun. Nesporné jsou také další výhody – zintenzivnění týmové spolupráce, ať už s partnery, nebo uvnitř společnosti a zefektivnění spolupráce s dalšími firmami. Není divu, že o pořízení videokonference dle průzkumu společnosti Audiopro uvažuje každá třetí firma.

Použití videokonferencí je přitom široké. „Podle informací získaných od zákazníků v České republice využívá polovina z nich videokonference pro komunikaci se svými obchodními partnery. Přibližně desetina je pak využívá k řízení interních projektů a jako náhradu osobních schůzek. Trendem, který videokonference umožňují, je posun od dlouhých porad ke kratším schůzkám zaměřeným na určité téma,“ říká Lumír Kulda ze společnosti Audiopro.

Jednoznačným trendem poslední doby je mobilita. Videokonference tak již nejsou doménou zasedacích místností, ale díky možnosti připojení ke schůzce z mobilních zařízení, tabletů či softwarových klientů se videokonference stávají masovou záležitostí a jsou k dispozici většině zaměstnanců kdekoli se zrovna nacházejí.

„Pro malé firmy může využití videokonferencí znamenat konkurenční výhodu. Dnes, kdy již řada větších firem videokonferenční řešení využívá, požaduje po svých dodavatelích, kteří jsou často právě z řad menších firem, také takový způsob spolupráce a komunikace. To představuje pro menší firmy možnost odlišit se a získat tak konkurenční výhodu,“ uzavírá Kulda.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz