Co nabízí inovovaná bezpečnostní řešení Avast pro rok 2015?

Albert Ryba | 13.11.2014 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

Společnost Alwil Trade oznámila dostupnost verzí 2015 bezpečnostních produktů od firmy Avast Software. K hlavním inovacím patří funkce umožňující jednoduše zkontrolovat zabezpečení sítě v malé firmě nebo v domácnosti.

„Zabezpečení malé firmy nebo domácí sítě lze v rámci rozhraní produktu ověřit několika kliknutími. Řešení Avast zkontroluje, zda routery (směrovače) nepoužívají slabá nebo výrobcem nastavená výchozí hesla“, vysvětluje novou funkci Roman Veselý, bezpečnostní odborník Alwil Trade. Právě zabezpečení domácích routerů se přitom podle řady studií považuje v současnosti za závažný bezpečnostní problém. Stejná funkce současně zjistí, zda bezpečnostní rizika nepředstavuje aktuální nastavení bezdrátové (Wi-Fi) sítě a rovněž ověřuje nastavení nového protokolu IPv6.

Avast 2015 je k dispozici ve 4 verzích: Avast Free Antivirus, Avast Pro Antivirus 2015, Avast Internet Security 2015 a Avast Premier 2015. Placené verze nabízejí ochranu DNS (proti záměně DNS serveru a přesměrování na podvodné stránky), sandbox (spouštění podezřelých souborů a aplikací v odděleném prostředí), a bezpečnou zónu (SafeZone) pro nákupy a práci s internetovým bankovnictvím. Ve verzi Internet Security je k dispozici personální  firewall a antispamový filtr. Verze Premier navíc umožňuje mazání souborů tak, aby citlivé informace už nebylo možné obnovit (tzv. vojenská úroveň bezpečnosti), a rovněž nabízí modul pro zcela automatické aktualizace programů nainstalovaných v počítači.
Všechny verze rovněž obsahují vylepšenou technologii WebShield, která umožňuje hledat malware i na webech komunikujících přes protokol HTTPS. K dispozici je čištění webových prohlížečů, které umožňuje odstranit nejotravnější formy reklamy a předchází sledování uživatelových aktivit na Internetu. Funkce pro kontrolu domácí sítě jsou k dispozici ve všech verzích včetně té bezplatné.

Řada produktů Avast 2015 přináší také vylepšené uživatelské rozhraní a zjednodušení on-line podpory. Aplikace je rychlejší a méně zatěžuje počítač, naopak nabízí detekci pravděpodobně nechtěných programů (PUP), po jejichž odstranění se výkon počítače zvýší.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři + = dvanáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz