iOS 8.1 přinesl snížení počtu pádů mobilních aplikací

Albert Ryba | 03.11.2014 | Analýzy, Mobilita | Žádné komentáře

V září jsme vás informovali o tom, že podle statistik je iOS 8 poměrně nestabilní systém a často dochází k pádu aplikací (více viz článek iOS 8 padá častěji než iOS 7, hlavně na starších přístrojích).

Podle posledních údajů ale došlo v průběhu následujících šesti týdnů k výraznému zlepšení a míra pádů klesla během té doby značně klesla. Je to výsledek jak vydání nové stabilnější verze iOS 8.1, tak i intenzivnější práce vývojářů na problematických aplikacích.

Míra pádů v číslech

Zatímco 22. září byla průměrná míra pádů aplikací pod iOS 8 nepříjemných 3,6 %, na konci října to bylo již jen 2,6 %. Jde tedy o zlepšení o více než čtvrtinu. Na tabletech a smartphonech s iOS 8.1 pak byla míra pádů aplikací dokonce jen lehce nad 2 %. Viz graf níže, který zahrnuje období konce minulého měsíce. Údaje jsou získány ze zhruba 20 000 mobilních aplikací monitorovaných společností Critterism pro její klienty, jako jsou společnosti eBay, Groupon, Netflix, PayPal či Yahoo.

mira-padu-ios

Naměřené údaje potvrzují skutečnost, že první verze iOS 8 byly poměrně syrové a plné chyb, nicméně ty se daří postupně odstraňovat a operační systém zraje. Je to dobrá zpráva zejména pro ty, kdo používají svoje iPhony a iPady pro pracovní účely, protože vysoká míra pádů aplikací mohla toto využití značně komplikovat. iOS 8.1 byl uvolněn v pondělí 20. října a na konci minutého týdne byl již nainstalován na 28 % všech iOS 8 přístrojů.

Co se týká celkové adopce iOS 8, ta již dosáhla na konci minulého týdne 48 % podle Critterism (bráno ve srovnání se všemi zařízeními s iOS). Samozřejmě statistiky se mohou mírně lišit a například Mixpanel uvádí již 56,2 % a Fiksu pak 49,1 %, ale i tak je vidět, že uživatelé přechází na novou verzi poměrně rychle a bez obav. Což je ostatně i žádoucí jev, který by mohli Applu jeho konkurenti (a zejména pak Google se svým extrémně roztříštěným Androidem) závidět.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz