Experis – pracovní portál pro hledání specialistů

Albert Ryba | 11.12.2014 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Obsazení vysoce specializované a odborné pozice je pro většinu firem poměrně náročnou záležitostí. I když nezaměstnanost se drží dlouhodobě na vysokých hodnotách, v drtivé většině případů jsou takoví uchazeči na odbornější pozice nevhodní a zkušených specialistů nebo manažerů je ve většině odvětví trvale nedostatek. Právě tuto situaci se snaží řešit pracovní portál Experis, projekt společnosti Manpower Group, který je zaměřen na odborníky a to jak ze strany hledajících nové zaměstnání, tak i pro firmy, které nové zaměstnance hledají. Jinými slovy zde jde primárně o vyhledávání specialistů.

Portál Experis se orientuje hlavně na hledání (recruitment) odborníků, manažerů a klíčových specialistů v takových odvětvích, jako je IT / ICT, engineering, finančnictví a účetnictví a také zdravotnictví. Tím, že za projektem stojí firma s bohatými zkušenostmi v hledání vhodných zaměstnanců, je zajištěna profesionalita a také co nejvyšší pravděpodobnost průniku nabídky s poptávkou. Právě talenty jsou pro firmu často tím, co jí odlišuje od konkurence, co jí dává výhodu a co jí posouvá vpřed.

Jak již bylo řečeno, kromě toho že na portálu Experis mohou hledat novou práci odborníci, kteří se poohlížejí po nových příležitostech, současně mají i firmy možnost využít služby hledání vhodných kandidátů na volné pozice. A to jak na trvalou spolupráci, tak i třeba jen krátkodobě a díky mezinárodnímu záběru služby mohou oslovit třeba i uchazeče ze zahraničí. Problémem není ani obsazení opravdu vysokých pozic, které není možné veřejně inzerovat a na které se obvykle obtížně vhodní uchazeči shání.

Co se týká vyhledávání vhodné práce z pozice uchazeče, můžete si zvolit filtr podle specializace, konkrétního oboru, regionu, typu úvazku a stáří nabídky. Výhodou je, že se nemusíte probírat spoustou nerelevantních poptávek a neztrácet zbytečně čas. Nabídka práce je orientovaná opravdu na míru odborníkům. K dispozici je i personální poradenství, které uchazečům poskytne tipy jak například napsat opravdu dobrý životopis, jak elegantně zvládnout přijímací pohovor a nebo třeba jak jednat o výši platu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři − tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz