Microsoft radí jak přejít z MacBooku Air na Surface Pro

Albert Ryba | 29.12.2014 | Hardware | Žádné komentáře

Microsoft se pokouší všemožnými způsoby získat tzv. prémiové mobilní uživatele, kteří nemají problém připlatit si za dražší přístroje. V této souvislosti proto posiluje kampaně prezentované jako rady pro přechod z MacBooku Air na Surface Pro 3.

Microsoft v této souvislosti připravil na svém webu i speciální stránku, kde se snaží zájemcům ukázat že přechod z MacBooku na počítače s Windows není nijak složitý. Jde víceméně o reakci na podobnou strategii Applu, který se z opačného pohledu pokouší již delší dobu přesvědčit uživatele o tom, že přechod z Windows na Mac je hračka.

Kopíruje Microsoft Apple?

Stránky Microsoftu se zaměřují zejména na hlavní rady jak používat Windows, jak funguje navigace včetně dotykového ovládání a také třeba na to jak přenést data z MacBooku na Surface, včetně možnosti používat iPhone, iCloud a iTunes na přístroji s Windows. Jde víceméně o stejný soubor rad, jaké používá na svých stránkách i Apple. Microsoft se na začátku nejprve pokoušel svůj hybridní počítač Surface Pro 3 jako náhradu MacBooku i iPadu současně, nicméně nyní se zaměřuje zejména na MacBook Air samotný, který považuje za hlavní konkurenci pro svůj přístroj.

Pro analytiky jsou přesná čísla prodejů MacBooků Air i přístrojů Surface Pro neznámou, protože jak Apple, tak ani Microsoft neuvádí přesné počty prodeje konkrétních modelů. Původní varianty Surface Pro neměly na trhu zjevně příliš velký úspěch, až do příchodu verze 3. Ta si získala slušné hodnocení a analytici předpokládají, že Microsoftu se podařilo získat pro tento hybrid nějaké menší množství uživatelů starších MacBooků Air. V každém případě ale nejspíše nejde o číslo, které by Applu mělo dělat vrásky a většina uživatelů Surface Pro se rekrutuje z dřívějších majitelů notebooků s Windows.

Patrick Moorhead, vedoucí analytik Moor Insights & Strategy k tomu říká, že je jasné, že každý výrobce si vychválí svůj přístroj a dokáže na něm najít výhody oproti konkurenci. Pro uživatele to ale je výhoda, protože si díky tomu může jasně uvědomit, které vlastnosti jsou pro něj důležité a které mu budou vyhovovat a lépe se pak rozhodnout.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz