Portál Hledám IT propojí programátory se zadavateli práce

Albert Ryba | 16.12.2014 | Aktuality | Žádné komentáře

V Česku v těchto dnech startuje nový zajímavý projekt s názvem Hledám IT. Jde o webový portál, jehož úkolem je propojit programátory na volné noze s firmami (tj. zadavateli, zákazníky). Cílem je nabídnout prostor pro spojení poptávky s nabídkou v oblasti informačních technologií a vývoje webů, zejména v zaměření na konkrétní projekty.

Má tak jít o místo, kde firma najde webdesignéra, kodéra či programátora, který ovládá určité specifické dovednosti (PHP, CSS, HTML 5, Ajax, jQuery, Opencart, Prestashop atd.). Osloveni tedy budou jen vhodní vývojáři, kteří tyto požadavky splňují.

Systém je postaven na principu tzv. chytrých poptávek. V praxi to funguje tak, že vývojář si na webu Hledám IT vytvoří profil, v němž vyplní svoji specializaci. Systém pak tento jeho profil průběžně spáruje se zadávanými poptávkami a vyhodnotí, zda je pro něj nějaká vhodná a může ji realizovat. Vhodní programátoři v takovém případě obdrží e-mail, na základě nějž se mohou rozhodnout, zda mají o zakázku zájem. Následně pak zadavatel uvidí v systému seznam vývojářů, kteří jsou ochotni jeho požadavky akceptovat a z nich si pak vybere ty nejvhodnější.

Celkově jde tedy o řešení, zaměřené na maximální uspokojení požadavků obou stran a na úsporu času. Výhodou je zejména to, že programátorům chodí všechny relevantní nabídky, nemusí nic sami sledovat a nehrozí tak, že by nějakou propásli. Zadavatel pak nemusí podávat inzeráty a vyhodnocovat poptávky, což je také časově náročné a někdy i drahé, zvlášť pokud by takový úkol svěřil nějaké agentuře.

Portál Hledám IT má jednoduchý a přehledný design, kde je vysvětleno vše ohledně jeho fungování. Kromě již popsaného chytrého párování lze využít i menu pro prohledávání seznamu programátorů, kde si lze vybrat druh vývojáře, okres či případně město a také požadované znalosti. Na opačné straně pak stojí seznam veřejných poptávek, kde jsou vidět úkoly, termíny a nabízená odměna.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− sedm = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz