Zájem o projektové manažery trvale roste

Albert Ryba | 18.12.2014 | Aktuality, Analýzy | Žádné komentáře

Projektový manažer patří minimálně v posledních třech letech mezi nejžádanější profese na trhu. Proč je tato profese tolik žádaná? Projektový management najde uplatnění ve všech sférách podniků – poradenskými a technologickými počínaje, přes výrobní závody až po poskytovatele různých služeb. Navíc jde o profesi, která vyžaduje poměrně neobvyklou kombinaci technického nebo ekonomického vzdělání a schopnosti vést lidi a komunikovat s nimi.

Tato práce vyžaduje zejména vzdělané pracovníky, kteří jsou schopni kooperovat v mezinárodním týmu, nebo ho dokonce vést. Právě kombinace tzv. měkkých a tvrdých dovedností, anebo také jazyková vybavenost, bývají často ale problémem.

Jaký by tedy měl být ideální projektový manažer? Vedle očekávaných vlastností, jako jsou komunikační schopnosti, umění delegovat anebo jednat či vyjednávat, je potřeba také selský rozum, „tah na branku“, disciplína a zápal pro věc, který dokáže vyburcovat i ostatní členy projektového týmu. Důležité je i porozumění očekáváním a cílům zákazníka a schopnost převzít osobní odpovědnost za jejich plnění. A samozřejmě potřebné vzdělání technického nebo ekonomického směru, ale také v oblasti projektového řízení, protože jde o státem uznanou profesi, pro kterou je požadováno získání certifikace. Nejvíce žádaná jsou školení metodiky PRINCE2.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna + čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz