Intel uvádí pátou generaci procesorů Core vPro

Albert Ryba | 29.01.2015 | Hardware | Žádné komentáře

Společnost Intel oznámila dostupnost páté generace procesorů Core vPro, určené pro podnikové využití, které jsou navrženy přímo s ohledem na současné změny na pracovištích. Právě kvůli uspokojení potřeb podstatně mobilnější a dynamičtější pracovní síly nabízí nejnovější generace procesorů Intel Core vPro inovace v bezdrátových technologiích, integrované bezpečnostní prvky, vyšší výkon a vylepšené možnosti správy.

S pátou generací procesorů Intel Core vPro, postavené na mikroarchitektuře Broadwell, se Intel zaměřuje na tři konkrétní oblasti s cílem nabídnout usnadnění práce a vyšší uživatelský komfort pro podnikové uživatele i firmy. Jedná se o inovaci designu osobních počítačů, bezdrátový přenos obrazu a bezdrátové dokování.

Firmy mohou volit z několika originálních designů typu 2 v 1, Ultrabooků, tenkých laptopů a mini PC. Ty oproti předchozím modelům údajně nabízejí až dvojnásobnou výdrž baterie a více než dvojnásobný výkon. Nové technologie umožňují vyrábět přístroje, které budou až třikrát tenčí a o 50 procent lehčí než typický laptop z doby před čtyřmi lety.

Technologie Intel Pro Wireless Display (Intel Pro WiDi) osvobozuje prezentační a konferenční místnosti od kabelů. Firemním uživatelům nabízí lepší využití díky flexibilnímu ovládání prezentace a zabezpečení, zároveň ovšem podporuje stěžejní IT požadavky jako bezdrátovou správu kanálů pro snížení rizika zahlcení sítě a bezpečnostních rizik nebo možnost efektivně vzdáleně aktualizovat a spravovat adaptéry.

Intel Wireless Docking pak umožňuje uživatelům se připojit prakticky okamžitě, jakmile dojdou ke svému pracovnímu stolu. Tato zabezpečená a snadno spravovatelná technologie vycházející ze standardu Intel Wireless Gigabit umožňuje automatické připojení k monitorům, klávesnicím, myším a USB příslušenství, aniž by bylo nutné používat tradiční mechanickou dokovací stanici.

Nové počítače 2 v 1, ultrabooky, tenké laptopy a miniPC postavené na procesorech Intel Core vPro páté generace dnes nabízí dvanáct předních výrobců osobních počítačů a další své modely představí v následujících týdnech.

Potřeby pracovišť jsou čím dál mobilnější, takže je stále důležitější, aby IT oddělení dokázala udržovat zařízení v dobré kondici, aniž by to mělo dopad na produktivitu uživatele. Vzdálená správa po pevných i bezdrátových sítích a napříč všemi typy zařízení je možná díky technologii Intel Active Management, a to i v případech pádu operačního systému nebo pokud je zařízení vypnuto.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− jedna = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz