Prodej baterií do notebooků loni vzrostl, cena klesla

Albert Ryba | 20.01.2015 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

V loňském roce údajně došlo k 30% nárůstu prodeje baterií do notebooků oproti roku 2013. Průměrná cena baterií do notebooků loni činila 1 548 Kč, což je o 42 Kč méně než v předchozím roce. Vyplývá to ze statistik za rok 2014, jež zveřejnila společnost NTB CZ, která provozuje obchod BatteryShop.cz.

Následkem devalvace koruny docházelo v loňském roce k navyšování výrobních nákladů v rámci baterií a nabíječek pro elektronické přístroje. Tento fakt se ale neodrazil na konečné ceně výrobků.

„Rok 2014 byl navzdory prognózám příznivý zejména pro koncové spotřebitele. Nedošlo totiž k avizovanému zdražování, ale naopak jsme přistoupili ke snížení cen v rámci veškerého sortimentu,” uvedl Radim Tlapák, ředitel obchodu BatteryShop.cz. „Největší zlevnění pozorujeme u baterií do aku nářadí, ostatní produkty zaznamenaly snížení ceny v řádech desítek korun,“ doplnil Tlapák. V roce 2014 tak zlevnily baterie do fotoaparátů, kamer nebo nabíječky.

V roce 2014 byl zvýšený zájem také o nabíječky baterií pro fotoaparáty a kamery, u kterých došlo k 47% nárůstu poptávky oproti roku 2013.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ pět = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz