Kybernetický zákon – téma pro IT Security Workshop

Albert Ryba | 24.02.2015 | Aktuality, Události | Žádné komentáře

Rozmach kybernetického zločinu vs zajištění a udržení bezpečnosti v oblasti IT. Kybernetický zákon. Security Management. Ochrana zařízení, programů a dat. Bezpečnost a monitoring sítí. DDoS útoky. Mobile Device Management. Praktické ukázky. To vše přináší již devátý ročník odborné konference IT Security Workshop, která se koná 24.3. 2015 v Konferenčním centru City v Praze 4.

Konference IT Security Workshop zaostří na Kybernetický zákon z různých úhlů pohledu. V úvodní přednášce se účastníci seznámí s právním výkladem. K němu přednášející Mgr. et Mgr. Petr Mališ, partner v advokátní kanceláři Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., uvádí: “Zákon o kybernetické bezpečnosti nabyl účinnosti s počátkem letošního roku. Často se však setkáváme s tím, že klienti neví, zda se na ně uvedený zákon vztahuje či nikoliv, a pokud ano, jaké povinnosti jim vlastně ukládá. Vztahuje se zákon pouze na veřejnoprávní subjekty, nebo i na subjekty soukromoprávní? Jaké povinnosti ukládá v závislosti na konkrétní síti či informačním systému, spravovaném povinným subjektem? Co je to národní a vládní CERT, a jaké mají pravomoci? Na tyto otázky se na základě dosavadních zkušeností se zákonem pokusíme odpovědět.“

Stejné téma – pohledy z praxe – se objeví v prezentacích Ivana Svobody ze společnosti Anect, Jiřího Sedláčka ze sdružení Network Security Monitoring Cluster, Tomáše Vaňka se společnosti Sefira a René Pospíšila z IS4 Technologies. Současnost z jiného pohledu nabídne přednáška s ukázkami Igora „Igiho“ Háka pod názvem Nové trendy počítačové havěti. Tématem bude vykrádání peněz z bankovních účtů a šifrování dat na pevných discích. To jsou dnes velmi oblíbené činnosti současné počítačové havěti. Zároveň často nevyužívají žádné sofistikované metody pro průnik do počítače. Stačí jim k tomu uživatel.

Další zajímavé přednášky a workshopy připravily společnosti APC by Schneider Electric, Comsource, TNS (Kernun) Askon + Safenet, Invea-Tech, Axenta, Novicom, Atlantis Software a AirWatch.

Podrobný program, spolu s registračním formulářem a profily partnerů konference, naleznete na www.itsw.cz.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz