Deset nejlepších mobilních telefonů současnosti

Albert Ryba | 21.05.2015 | Aktuality | Žádné komentáře

Zpravodajský web Techradar zveřejnil tento týden žebříček deseti nejlepších mobilních telefonů současnosti. Redaktoři vybírali nejen podle výbavy, ale zohledňovali i celkovou koncepci přístroje a nové nápady. Možná budete překvapeni, jaké modely se na jednotlivých příčkách umístily.

Nejlepší mobilní telefony současnosti

1. místo – Samsung Galaxy S6
2. místo – Apple iPhone 6
3. místo – HTC One M9
4. místo – Samsung Galaxy S6 Edge
5. místo – LG G3
6. místo – Sony Xperia Z3 Compact
7. místo – Samsung Galaxy Note 4
8. místo – Apple iPhone 6 Plus
9. místo – Sony Xperia Z3
10. místo – Nexus 6

Ačkoliv Samsung by se mohl radovat, že v žebříčku Techradaru obsadil první příčku a předstihl tak konkurenční Apple, reálná čísla prodejů mu moc důvodů k radosti neposkytují, protože se jeho nové vlajkové mobilní telefony neprodávají zdaleka tak dobře, jako tomu je u iPhone 6. Důvodem může být pravděpodobně značně vysoká cena. Zajímavé je, že na třetí příčce se umístila společnost HTC, která na trhu mobilů hraje prakticky již jen okrajovou roli a její přístroje se příliš neprodávají.

Také firmě LG nevěstí analytici v oblasti mobilů příliš růžovou budoucnost a jsou přesvědčeni, že nebude schopna udržovat tempo s největšími hráči na trhu. Naopak překvapením asi není skutečnost, že se v top desítce neobjevil ani jeden smartphone značky Nokia / Microsoft. Tato značka po převzetí Microsoftem stále hledá svoji cestu a za celý první kvartál 2015 bylo po světě prodáno jen 8,6 milionů smartphonů Lumia.

Co se týká samotného žebříčku, je potřeba připomenout, že veškerá podobná hodnocení jsou vždy subjektivní a každému může vyhovovat úplně jiný typ displeje. Nám například krajně nevyhovují displeje typu Super AMOLED, které Samsung ve svých smartphonech používá a jejich zobrazení barev (a zejména modré) považujeme za neuspokojivé. V budoucnu se můžete těšit na žebříček s top 10 telefony pro seniory.

Zdroj: Techradar.com

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz