iPhone 6 si drží pozici stálice na trhu smartphonů

Albert Ryba | 25.05.2015 | Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Ačkoliv smartphone iPhone 6 je na trhu již od loňského podzimu, stále si drží pozici jednoho z nejlepších mobilů. To potvrzuje i umístění na druhé příčce v žebříčku top 10 mobilních telefonů, zveřejněného v květnu 2015, zpravodajským webem Techradar (více najdete zde). V tomto článku se s vámi podělíme o názory, proč i my si myslíme, že iPhone 6 je stále neobyčejně zajímavý smartphone.

iPhone 6 nezklame

Ačkoliv uvedení nového modelu iPhonu provázely různé emoce, postupem času se ukázalo, že jde o model, který si získal neuvěřitelně velkou uživatelskou základnu a značnou oblibu. I jeho prodeje trhají stále rekordy. Může za to nejen vyladěný design, ale i celková uživatelská zkušenost, se kterou Apple triumfuje nad konkurenčními přístroji s Androidem. Smartphone iPhone 6 si bez problémů vystačí s dvoujádrovým procesorem Apple A8 s frekvencí 2x 1,4 GHz. Ačkoliv u high-endových přístrojů s Androidem již dnes najdeme i osmijádrové procesory, Apple díky vysoké optimalizaci a odladěnosti aplikací na jeden konkrétní hardware poskytuje zcela plynulý běh aplikací i při menším počtu jader. Je to podobná situace, jako na trhu s PC mezi AMD a Intelem, když moderní dvoujádrové procesory Core i3 od Intelu v řadě aplikací poráží i šestijádra od AMD. Dvoujádrového procesoru v iPhonu 6 se tedy není potřeba obávat a naopak se můžete těšit na jeho značně menší spotřebu než u čtyřjader a osmijader.

Apple iPhone 6 disponuje retina displejem 4,7“ s rozlišením 1 334 x 750 bodů. I zde platí, že samozřejmě na trhu najdeme smartphony s větší úhlopříčkou i rozlišením (ostatně i proto byl uveden také iPhone 6 Plus), ale Applu opět šlo hlavně o uživatelskou zkušenost. Úhlopříčka 4,7“ je podle našeho názoru zcela ideální pro držení telefonu v ruce či pro jeho pohodlné nošení v kapse. A důležité v tomto případě je, že jde o špičkový IPS displej vyšší třídy, který nabízí nesrovnatelně věrnější zobrazení barev, než levné IPS displeje a nebo i konkurenční Super AMOLED displeje od Samsungu, jež mají až příliš syté barvy a zejména nepříliš reálnou „toxickou“ modrou.

Velmi dobrou zkušenost jsme udělali také s integrovaným digitálním fotoaparátem v iPhonu 6, který opět posunul laťku mobilního focení o stupeň výše. Jde o CMOS čip s rozlišením 8 MPx, díky čemuž může nabídnout větší snímací body než čipy s vyšším rozlišením a tím pádem poskytuje i čistší a kvalitnější snímky. Fotografie či videa z iPhonu 6 tak běžný člověk již neodliší od fotografií z kvalitnějších kompaktních fotoaparátů a lze tak dělat kvalitní snímky prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Který iPhone 6 je pro vás ten pravý?

Smartphony iPhone 6 jsou k dispozici nejen v různých barvách, ale i s odlišnou velikostí úložného prostoru. Podle našeho názoru nejlépe s ohledem na poměr cena / výkon vychází varianta se 16 GB vnitřní paměti, po které sáhněte v případě, že nepotřebujete ve svém smartphonu ukládat velké objemy videa ve Full HD či dokonce 4k rozlišení. Pro většinu uživatelů je 16 GB již dostačující množství. Nicméně pokud si nejste jisti, zda nevyužijete přece jen více, zvažte nákup verze s větší kapacitou, protože vnitřní paměť pak již nelze rozšířit. Asi nejlépe pak působí varianta iPhone 6 Silver, tedy se stříbrným krytem, kterou můžete přímo zakoupit na uvedeném odkazu.

Za nás můžeme smartphone iPhone 6 vřele doporučit každému zájemci, protože získá kvalitu ve všech ohledech a kromě toho jako všechny iPhony i tento poslední model slouží jako určitý indikátor sociálního statusu majitele. Tedy že vypovídá o majiteli před ostatními jasnou řečí – že on je ten, kdo ví, co chce a umí si vybrat.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz