Konference Internet a Technologie 15

Albert Ryba | 05.05.2015 | Aktuality, Události | Žádné komentáře

Novinky v registru domén a mojeID, co nás čeká a co nás nemine na českém telekomunikačním trhu v roce 2015 nebo SSL na hostingu po HeartBleed, POODLE, Snowdenovi a dalších kalamitách – to je jen krátký výčet přednášek, které nabídne další ročník tradiční konference Internet a Technologie. Ta se uskuteční ve čtvrtek 28. května 2015 v Ballingově sále Národní technické knihovny v pražských Dejvicích. Konferenci organizuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Partnerem akce je český propojovací uzel NIX.CZ. Program konference včetně registračního formuláře a dalších informací je od dnešního dne k dispozici na adrese www.nic.cz/it15.

V dopoledním programu se jako první představí zahraniční host Patrik Wallström ze švédského národního registru, který se věnuje projektu Zonemaster. Jako další dostanou slovo předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák nebo Bedřich Košata, vedoucí týmu projektu Turris. Po tomto bloku přijde na řadu přednáška nejen o projektu FENIX v podání ředitele sdružení NIX.CZ Martina Semráda. Následovat bude zajímavá panelová diskuse se zástupci společností CESNET, Merit a Seznam.cz.

První odpolední blok bude patřit bezpečnostním tématům. Na řadu přijdou prezentace věnované forenzní analýze, systému na zpracování informací o útocích z veřejných zdrojů a následně přehled nejzajímavějších bezpečnostních incidentů, s nimiž se v poslední době setkali pracovníci Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, který provozuje sdružení CZ.NIC. Na závěr této části věnované bezpečnosti vystoupí Tomáš Hála z ACTIVE 24. V druhém odpoledním bloku představí Vanda Cabanová projekt Czechitas, poté bude následovat prezentace o nedávno otevřeném datacentru společnosti Seznam.cz. Konferenci uzavřou Jaromír Talíř z CZ.NIC s přehledem novinek v registru domén a mojeID a Jiří Průša, který představí evropské projekty jednotného digitálního trhu.

Program v hlavním sále doplní dvě doprovodné aktivity. Jimi jsou již tradiční workshop věnovaný softwaru BIRD. Druhou aktivitou je prezentace našeho vzdělávacího centra v podobě pásma přednášek vycházejících z kurzů, jež Akademie CZ.NIC běžně nabízí; svůj prostor zde dostanou IPv6, DNS a DNSSEC a dále BGP a služba mojeID. Každému tématu bude věnováno přibližně 20 minut, během nichž lektoři akademie představí zajímavosti spojené se svými kurzy.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz