Prohlížečové hry jsou pro vývojáře dobrým byznysem

PR článek | 20.05.2015 | Aktuality | Žádné komentáře

Počítačové hry, které se spouští přímo v browseru, jsou stále populárnější. I díky tomu se jedná o byznys zajímavý pro stále více vývojářských studií. V případě prohlížečových her není potřeba nic instalovat, jsou dostupné z jakéhokoliv zařízení a obvykle se vyznačují i zajímavými a chytlavými nápady. Hrát je můžete třeba z práce ve volných chvílích a i v případě, že sami nemáte práva na firemní PC nic instalovat. Zejména někteří úředníci státních úřadů na prohlížečových hrách podle našich informací doslova ujíždějí.

Prohlížečové hry – na povrchu zábava, v pozadí byznys

I přes jednoduchost, která vychází z principu hry běžící ve webovém prohlížeči, ve většině případů nejde o hry pro malé děti, ale jsou primárně určeny pro dospělé hráče. A to ideálně pro takové, kteří nemají problém zaplatit si za určitá rozšíření či přídavné balíčky a bonusy. Právě model označovaný jako freemium, kdy je přístup ke hře zdarma (po registraci) a za peníze se dokupují zmíněná rozšíření, se stal za poslední roky asi nejpopulárnějším. Data z prohlížečových her se mohou buď ukládat online a nebo také na lokální disk počítače, na němž jsou hrány.

Prohlížečové hry se proslavily zejména díky sociální sítě Facebook, kde si její uživatelé posílají vzájemně tipy na to, které z her vyzkoušet a jak se v nich vypracovali. Spektrum prohlížečových her je skutečně široké, zahrnuje prakticky všechny žánry od logických a strategických her, přes nejrůznější deskové hry a arkády až po akční hry. Nejpopulárnější jsou ovšem takové, v nichž si hráči vypracovávají svoji postavu, osadu či zemi a za ni interagují s ostatními hráči on-line.

Právě ztotožnění hráče se svým virtuálním „výtvorem“ je pro autory her základem úspěchu pro dodatečný prodej virtuálního obsahu. Důležitý je i příběh hry a také komunita a způsob interakce geograficky vzdálených hráčů mezi sebou. Při správné kombinaci těchto prvků může okolo prohlížečové hry vzniknout komplexní ekosystém, který jejím autorům přinese nejen slávu, ale opravdu slušné zisky.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz