WordPress plugin WPML umožní kompletní překlad webu do cizích jazyků

Albert Ryba | 19.05.2015 | Aktuality | Žádné komentáře

Potřebujete snadno přeložit váš web běžící na redakčním systému WordPress do jiných jazyků? V tom případě je tu pro vás prémiový, tj. placený plugin WPML (WordPress Multilingual plugin), který umožní kompletní překlad webu – a to nejen obsahu, ale i různých dalších prvků webu.

WPML tak otevírá prostor mít v jedné instalaci WordPressu celou řadu vícejazyčných variant vašeho webu a dokonce je možné mít v každé variantě odlišnou strukturu obsahu. To vše na jedné doméně, v rámci jednoho rozhraní pro správu.

Plugin WPML je k dispozici i v češtině a s českou podporou. K dispozici je celkem 40 jazyků, kromě těch hlavních světových je to třeba i hebrejština či čínština a lze vytvářet i vlastní varianty s použitím editoru jazyků.

K dispozici jsou dva základní balíčky – Vícejazyčný blok a Vícejazyčné CMS (srovnání verzí zde). První se soustředí zejména na překlad obsahu a lze jej považovat za jakési ekonomické řešení, druhý balíček pak i na překlad šablon (včetně těch vlastnoručně vytvářených) a pluginů WordPressu. V případě překladu e-shopu WPML spolupracuje s pluginem WooCommerce, kdy lze snadno využít podpory klasických produktů i produktů s varintami, slev a dalších možností tohoto pluginu.

Provoz multijazykového webu je jednoduchý a zvládne jej každý, kdo má s WordPressem alespoň základní zkušenosti. Není nutné sahat do PO souborů a nahrávat MO soubory s překladem, vše se překládá přímo z administrace, kde je vidět, které texty jsou ještě nepřeložené a snadno s nimi lze pracovat.

Veškeré další informace o pluginu WPML, včetně ukázek webů, na nichž je nasazený, najdete na českém neoficiálním webu http://wpml.cz/. A co se týká cen, můžete základní balíček Vícejazyčný blog koupit za 29 dolarů (zhruba 700 Kč) a komplexní balíček Vícejazyčné CMS pak za 79 dolarů (zhruba 1900) Kč. Což se za řešení tohoto typu rozhodně vyplatí a jde spíše o symbolickou částku.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ sedm = patnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz