Kamerové systémy mají stále širší využití

PR článek | 03.06.2015 | Aktuality | Žádné komentáře

Pro většinu firem a organizací, ale stále častěji i pro domácnosti, je zabezpečení majetku, prostor, skladů či jiných prostranství velmi důležité. K tomu jim mohou pomoci právě zabezpečovací nebo kamerové systémy, jejichž nabídka je v současnosti více než široká.

Podle informací velkých dodavatelů kamerových systémů zájem o tato řešení na českém trhu trvale roste. Je to i díky jejich cenové dostupnosti a jednoduchosti nasazení. Nejprve se podívejme na základní rozdíly mezi zabezpečovacím a kamerovým systémem a na jejich funkce.

Princip zabezpečovacích systémů
Jak již samotný název napovídá, cílem těchto systémů je primárně zabezpečení, ne přímo sledování. Jde tedy zejména o to zabránit neoprávněnému přístupu do určitého objektu či na pozemek, a případně pokud tato situace nastane, okamžitě vyslat varování určeným osobám. Zabezpečovací systémy se sestávají z detektorů, ústředny s komunikačním modulem a dále také z ovladače, kterým se systém autorizovanou osobou deaktivuje.

Princip kamerových systémů
Naopak u kamerových systémů nejde jen o registraci vniknutí, ale o zaznamenání komplexního obrazu. I proto jsou kamerové systémy též označovány jako systémy sledovací. Někdy jsou ovšem považovány za součást komplexnějších zabezpečovacích systémů.

V dnešní době se můžeme setkat se třemi hlavními typy kamerových systémů – analogové CCTV, buď s analogovým záznamem a nebo stále častěji i s digitálním zpracováním dat. Dále pak HD-SDI systémy, jež jsou mezistupněm mezi analogovými a IP systémy, nabízí vysoké rozlišení a jsou schopny využít stávající kabeláž a nakonec již zmíněné IP kamerové systémy. Ty jsou považovány za nejsofistikovanější a přenáší data po klasické datové síti a nebo mohou podporovat i bezdrátové přenosy. Problémem ani v tomto případě není vysoké rozlišení obrazu.

Důležitou funkcí u kamerových systémů je schopnost dlouhodobého uchování nahrávaných dat. Předem si tedy promyslete, jak dlouhý časový úsek budete potřebovat archivovat a i podle toho si vybírejte kapacitu úložných systémů, které s kamerami budou spolupracovat.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz