Nubia My Prague se chce odlišit na trhu smartphonů

redakce | 09.07.2015 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Současná nabídka smartphonů – zejména těch s Androidem – se vyznačuje poměrně značnou unifikovaností a pro výrobce je čím dál obtížnější se nějak výrazněji odlišit. Zajímavou cestu ukazují smartphony Nubia, konkrétně nejnovější model My Prague, který byl tento týden oficiálně představen na celosvětové premiéře právě v Praze.

Nubia, jež je dceřinou společností čínského giganta ZTE, se zaměřuje na luxusní modely smartphonů vyšší třídy a snaží se zaujmout zákazníky odlišností od běžných standardů. Právě model My Prague je příkladem této snahy. Jedná se o přístroj, který klade důraz na fotografické funkce a podle zástupců výrobce je určen zejména pro náročné a profesionální fotografy. Řada fotografických funkcí, které jsou v něm použity, nemají v oblasti mobilních telefonů konkurenci a vyskytují se většinou jen u profi modelů fotoaparátů. Široké možnosti jsou také v oblasti focení populárních selfie a natáčení videí. Výsledné fotografie by tak měly dosahovat úrovně známé z oblasti vyšších řad fotoaparátů. Ostatně analytici již delší dobu hovoří o tom, že právě chytré telefony se stále lepšími integrovanými kamerami zatloukají hřebíčky do rakve klasických digitálních fotoaparátů, které jako jednoúčelová zařízení za zenitem svého vývoje již nemají běžným uživatelům příliš co nabídnout.

Model Nubia My Prague je dobře vybaven i po hardwarové stránce – disponuje dvěma čtyřjádrovými procesory s architekturou ARM A53, dále podporou dual SIM, 3G i 4G (LTE) sítí, displej s Full HD rozlišením má úhlopříčku 5.2″ a za zmínku stojí i vysoce kvalitní zvukový čipset AKM4375 s podporou zvuku v režimu 7.1. Baterie má kapacitu 2200 MHz a co se týká integrovaných fotoaparátů, přední kamera nabídne rozlišení 8 MPx a zadní pak 13 MPx. Nubia My Prague bude k dispozici ve dvou variantách – ve stříbrné se 2 GB RAM a 16 GB úložné kapacity a ve zlaté se 3 GB RAM a se 32 GB úložné kapacity. Přístroje by se měly začít prodávat na českém trhu v horizontu několika týdnů. Mezi další zajímavosti patří ultratenký design s tloušťkou pod 6 mm či displej využívající celou šířku přístroje a je dotažený až do bočních krajů. Operační systém je Android 5.02 s vlastním rozhraním Nubia UI 3.0.

A proč se nové fotografické mobily jmenují právě My Prague? Podle zástupců výrobce je to proto, že Praha je v Číně vnímána zejména mezi mladými lidmi jako symbol umění, lásky, historie a architektury a patří mezi nejoblíbenější destinace čínských turistů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz