Průzkum: Mobilita zvyšuje produktivitu i nekontrolované sdílení firemních dat

Albert Ryba | 25.08.2016 | Aktuality, Bezpečnost, Mobilita | Žádné komentáře

Podle průzkumu uskutečněného v ČR má téměř polovina dotázaných organizací (45 %) obavy z nekontrolovaného přístupu k citlivým podnikovým informacím z mobilních zařízení, velmi často soukromých (BYOD), což vede ke zvyšování bezpečnostních rizik. České firmy proto hledají způsoby jak zabezpečit svá data při zachování vysoké produktivity, kterou mobilní zařízení umožňují.

Počet uživatelů chytrých telefonů na celém světě přesáhl podle aktuálních odhadů hranici 2 miliard a již několik let je počet smartphonů vyšší než počet osobních počítačů. To vytváří zcela novou situaci v oblasti sdílení podnikových dokumentů a nutí přemýšlet o posílení bezpečnosti firemních dat. A to zejména za situace, kdy 90 % pracovníků využívá k práci své osobní chytré telefony s často minimálním zabezpečením.

Klíčová zjištění průzkumu:
•    České firmy trápí v oblasti sdílení dat hlavně nepřehlednost a roztříštěnost informací (54 %), neexistující bezpečnostní politika pro správu dat (53 %), nekontrolovaný přístup z různých zařízení (45 %) a ukládání dat do externích úložišť typu Dropbox či Google Drive (23%).
•    Při používání BYOD zařízení mají obavy především z krádeže či úniku citlivých dat (73 %) a nakažení malwarem (54 %).
•    Při hledání vhodných řešení pro sdílení dat kladou největší důraz na bezpečnost (63 %), produktivitu pracovníků (58 %) a snadnou administraci řešení (50 %), méně pak na vyhovění regulatorním požadavkům (19 %).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz