Co přinese 5G technologie průmyslovým odvětvím?

Albert Ryba | 27.10.2016 | Analýzy, Internet a služby | Žádné komentáře

Globální studie od společnosti Ericsson s názvem „Příležitosti v 5G: pohled osmi průmyslových odvětví“, odhaluje očekávaný vliv 5G a mobilních technologií příští generace na konkrétní odvětví. Zkoumá, jak tato odvětví plánují 5G využít, které konkrétní způsoby využití nové technologie v daném průmyslu pravděpodobně převládnou, a jaké obchodní důvody je vedou k přechodu na 5G.

Studie přináší vyjádření více než 650 vedoucích pracovníků z celého světa – včetně finančních ředitelů, technických ředitelů, marketingových šéfů a dalších vedoucích představitelů IT infrastruktury z osmi klíčových odvětví, které příchod 5G pravděpodobně ovlivní nejvíce: automobilový průmysl, veřejné služby, veřejná bezpečnost, výroba high-tech zařízení, internet / digitální zařízení, zdravotnictví, finanční služby a média / hazardní hry.

Většina z těchto rozhodovatelů závisí na informačních a komunikačních technologiích, které jsou hnacím motorem inovací, a aktivně do nich investuje. Do budoucna až 94 % z nich považuje mobilní sítě nové generace za důležité pro strategický rozvoj jejich podnikání.

Reagovat na inovace ze strany rozvíjejících se technologií – jako M2M komunikace, širokopásmové připojení, cloudové služby a mobil – je klíčovou hnací silou inovací v podnikání v rámci podniků a průmyslových odvětví respondentů. Velká většina z nich naznačila, že mají v úmyslu přijmout významné změny v podnikání tak, aby bylo možné využít 5G, když přijde.

Nejdůležitější zjištění studie „Příležitosti v 5G: pohled osmi průmyslových odvětví“:

Automobilový průmysl: Auta se budou spoléhat na vysoce výkonné a bezpečné sítě
Očekává se, že 5G poskytne skutečnou obchodní hodnotu zejména v oblastech jako vyšší výkon, zvýšení bezpečnosti a komunikace mezi jednotlivými vozidly. Hlavním trendem v automobilovém průmyslu jsou připojená vozidla, a zatímco se mnozí již těší na samořídící systémy, nejoblíbenějšími způsoby využití 5G na celém světě jsou lepší GPS s aktuálními informacemi a aktualizace map.

Technická infrastruktura: 5G pomůže snížit náklady a zajistit zařízení
Zvýšená produktivita, rychlejší zavádění nových produktů a služeb pro spotřebitele a podpora efektivity jsou hlavním motorem podnikání pro to, aby společnosti přijaly 5G. Vzdálený monitoring a údržba prostřednictvím senzorů jsou považovány za největší výhody, protože množství technické infrastruktury je určeno k ochraně cenných aktiv nacházejících se ve vzdálených a někdy nebezpečných lokalitách.

Veřejná bezpečnost: 5G zlepší zkušenosti občanů a jejich bezpečnost
Organizace odpovědné za bezpečnost veřejnosti očekávají, že technologie 5G a Internet věcí (IoT) pomohou udržovat bezpečnost občanů s co nejnižšími náklady a snížit tak veřejné výdaje. Celých 96 % respondentů uvedlo, že již investují, aby mohli tyto technologie využívat. Od nových sítí očekávají rozšíření schopností připojených zařízení a network slicing v 5G s cílem poskytovat bezpečnou prioritní komunikaci v případě mimořádných událostí.

Výrobci high-tech: Dosáhnout vrchol produktivity s 5G
S narušením ze strany nových účastníků na trhu a obchodních procesů, které ohrožují zpracovatelský průmysl, má většina společností v plánu využít technologie 5G na zvýšení produktivity, zlepšení zákaznických zkušeností a rychlejší zavádění nových produktů a služeb svým zákazníkům. Mnozí očekávají, že 5G pomůže s řízením rizik prostřednictvím monitorování aktiv a zlepšení bezpečnosti vzdálené lokality.

Internet / digitální zařízení: Vybudovat loajalitu zákazníků pomocí 5G
Internetové obchody, sociální sítě, digitální organizace, nástroje na spolupráci, cestovatelské služby a služby sdílené přepravy, spadající do této kategorie, vyhledávají nejmodernější technologie, které jim pomohou zůstat relevantní, přilákat nové zákazníky a budovat věrnost značce. Celých 96 % dotázaných potvrzuje, že investují, aby mohli využívat 5G, a že nejočekávanějším přínosem 5G je zlepšení uživatelské zkušenosti.

Zdravotnictví: 5G slibuje zlepšení kvality života
Převážná většina dotázaných manažerů ve zdravotnictví od 5G očekává, že jim umožní zavést nové služby a produkty, které zlepší kvalitu života veřejnosti a 94 % z nich uvedlo, že pro využití sítí 5G uskuteční významné změny v podnikání. Zdravotničtí pracovníci si navíc myslí, že pokud jde o obchodní hodnotu 5G, tak bezpečnost je stejně důležitá jako výkon.

Finanční služby: 5G zvýší produktivitu i spokojenost zákazníků
Odvětví finančních služeb očekává, že 5G zvýší objem algoritmického obchodování a mobilního obchodování v reálném čase. Protože nejvyšší prioritou ve finančním světě je bezpečnost, 84 % vedoucích pracovníků finančních služeb projevilo zvýšený zájem o potenciál 5G zvýšit bezpečnost transakcí.

Média a herní průmysl: 5G přinese skutečně pohlcující zážitek
Vedoucí představitelé v segmentu médií a herního průmyslu považují za nejdůležitější potěšit diváky a udržet si jejich pozornost. To zahrnuje i poskytnutí nových, působivých zážitků – jako například Ultra HD 4 K a virtuální realita na mobilních zařízeních – s použitím vyšší kapacity, kterou umožní 5G sítě. Výrazná většina dotázaných zdůraznila streamování 360° uživatelských videí a pevné bezdrátové širokopásmové připojení jako další očekávané přínosy 5G.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz