Firmy se zkušebnímu provozu EET zatím vyhýbají

Albert Ryba | 01.11.2016 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Podniky v Česku se zkušebním provozem EET spíše vyčkávají, chtějí se poučit z chyb ostatních.

Přestože již mají pokladny podporující EET, s jejich uvedením do testovacího provozu, který se spouští dnes 1. listopadu, podniky ještě vyčkávají. A to hlavně kvůli strachu, že udělají chybu v nastavení pokladny nebo špatnou evidencí jednotlivých plateb. Čekají tedy na více informací a příkladů z trhu, které jim napoví, co a jak.

Petr Filipec, provozní ředitel Storyvous, situaci komentuje slovy: „Snažíme se naše podniky celkově motivovat, aby EET ve zkušebním provozu vyzkoušely. Pouze tak je možné odhalit případné specifické situace, které by se za běžného provozu řešily složitě. Zároveň odhalíme momenty, které vyžadují závazné posouzení ze strany Finanční správy, což je proce, který ne úplně jasně definovaným náležitostem také chvíli trvá. Pro některé uživatele je zase matoucí již samotný proces získání certifikátu ze serveru Finanční správy.“ Proto musí hledat rady jinde.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz