31. březen světovým dnem zálohování

Albert Ryba | 31.03.2017 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

Světový den zálohování, který připadá na 31. březen,  je příležitostí připomenout si, že zálohování svých dat mnoho lidí stále opomíjí. Podle dat serveru WorldBackupDay.com například 30 % lidí nikdy nezálohovalo svá data i přesto, že riziko ztráty citlivých nebo jinak důležitých dat je každým rokem vyšší. Každou minutu například lidé ve světě ztratí nebo je jim ukradeno 113 telefonů, a každý 1 z 10 počítačů na světě je měsíčně infikován malwarem. Prudce také narůstá počet útoků a hrozeb zaměřených na mobilní telefony.

Způsob, jak zabránit ztrátě vašich dat, je ale poměrně jednoduchý. Data ze svých zařízení pravidelně – aspoň jednou týdně – zálohujte na externí pevný disk či jiné médium. Ty představují poměrně levné řešení a nabízejí zpravidla velká a spolehlivá úložiště. Pro dnešní domácnosti by měly být dostačující disky s kapacitou do 8 TB.

Rozlišujte však externí disk, který vám slouží primárně k zálohování, od disků, díky nimž si jen rozšiřujete malé úložiště ve vašem počítači nebo telefonu. Pokud potřebujete pouze rozšířit úložiště počítače, pořiďte si kromě zálohovacího disku ještě další externí disk s menší kapacitou (do 2 GB), který můžete mít stále u sebe.

Další možností, jak zálohovat svá data, je využít jednu z veřejně dostupných cloudových služeb, jako je OneDrive, Dropbox nebo Google disk a mít data uložená na internetu. Tuto možnost ale bezpečnostní experti nedoporučují pro zálohy osobních nebo jinak citlivých dat, protože hrozí jejich zneužití třetí stranou.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz