Jak obchoduje na Aukru pan Jiří Nykodým ze Zvole | ICT manažer

Jak obchoduje na Aukru pan Jiří Nykodým ze Zvole

redakce | 04.02.2018 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Nové Aukro uživatelům podle dostupných reakcí k srdci zatím moc nepřirostlo. Zatímco jeho majitel, pan Václav Liška, původně sliboval vytvoření „našeho českého Aukra“ odladěného podle potřeb českých uživatelů, výsledek je víc než rozpačitý a kromě množství chyb zde stále nejsou ani dříve osvědčené funkce, jako třeba černá listina.

A právě případ jednoho našeho externího kolegy ukazuje, jak mohou někteří uživatelé na Aukru chybějící černou listinu zneužívat. Kolega měl ve svojí aukci konkrétně „štěstí“ na pana Jiřího Nykodýma ze Zvole, podle veřejně dostupných informací na serveru Detail.cz by pravděpodobně mělo jít dokonce o nositele titulu Ing. a také člena správní rady agentury pro podporu a rozvoj inovací Inovum.

Pan Nykodým má totiž na Aukru hned několik profilů, samozřejmě vždy nově vytořených s minimální nebo žádnou reputací, ze kterých se pak dokonce vzájemně přehazuje  (což by odpovídalo spíše praktikám nějakého pubertou postiženého teenagera a ne ctihodnému pánovi v určitém společenském postavení). Vzájemné se přehazování z nově vytvořených účtů vždy působí podezřele, to se asi všichni prodejci na Aukru shodnou. Ale bohužel díky chybějící „černé listině“ takovémuto účtu nelze ani po zrušení příhozu zabránit, aby nepřihazoval znovu.

Na diskuzních fórech uživatelé Aukra radí například to, že takového člověka lze odradit třeba pomocí privátní zprávy, např. mu napsat, že zboží není k dispozici či že nefunguje a že to ho občas odradí. Ale spolehlivě zabránit se takovému podezřelému účtu v příhozech prostě nedá. A pan Nykodým se odradit od kolegy rozhodně nenechal, přihazoval na aukci osto šest, a pak si neodpustil ze svého nově vytvořeného účtu ještě rozdávat mstivé negativní komentáře. Aukro totiž nově dovoluje rozdávat komentáře i ze zcela nově založených účtů, které tak mohou být využity k teroru zavedených prodejců. Samozřejmě vrátit tomuto účtu negativ nazpět k ničemu není, protože jeho „autor“ si okamžitě vytvoří nový a je mu to jedno. Prodejce je však poškozen trvale.

Takové jednání se nám nelíbí, zvlášť od ctihodného pána, který se viditelně maskuje za nově vytvořené účty a mstí se za to, že prodejci jsou vůči takovým účtům opatrní. Pokud tedy netoužíte po mstivých reakcích, doufejte, že se vám pan Nykodým ze Zvole na Aukru vyhne. A nebo že se vám vyhne i v reálném životě, protože je možné, že různé mstivé reakce využívá i jinde. Pana Nykodýma v každém případě NEDOPORUČUJEME!

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz