Jak správně vybrat SSD disk?

redakce | 07.10.2018 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Ceny SSD disků v posledních letech rapidně klesly a nejsou již výsadou high-endových stanic, ale jsou dostupné již opravdu každému. Jejich výhody jsou přitom jasné – nízká spotřeba, rychlá přístupová doba či vysoká přenosová rychlost a odolnost proti otřesům. Přesto není SSD jako SSD a je potřeba mezi nimi vybírat. Přitom je vhodné sledovat zejména dostupné recenze SSD disků.

Než půjdete nakupovat, pročtěte si proto všechny dostupné informace, abyste dokázali zvolit přesně takový SSD disk, který nejlépe bude odpovídat vašim potřebám.

Tip redakce na článek o SSD

Na webu Váš pomocník můžete najít detailní článek, který se týká toho, jak vybrat nejvhodnější SSD, který shrnuje vše pohromadě a je aktualizovaný pro letošní rok. Je zaměřený spíše na obecné rady a parametry, které sledovat, ale věnuje se i konkrétním produktům, které jsou dostupné na našem trhu a jež rozděluje do tří cenových kategorií dle objemu dat, které na ně lze uložit.

Za nejlepší levné modely tento test SSD disků považuje AData SX950 s kapacitou 480 GB, následovaný Western Digitalem WDS500G2B0A 500 GB a také dobře hodnotí modely od Intelu a Samsungu s kapacitou do 500 GB. Ve vyšší kategorii s dostupnou kapacitou 1 TB tento test SSD disků vidí jako vítěze model Crucial MX300 a v nejvyšším segmentu s kapacitou 2 TB pak Intel SSDPE2KX020T801.

Autoři dále probírají detailně všechny významné značky výrobců SSD, kteří působí na světovém trhu a přibližují nejen jejich historii, ale i nejlepší modely či technologie, které tito hráči uvedli na trh. Poznáte tak lépe zákulisí vývoje SSD i to, co který výrobce dokázal, zda byl inovátorem a nebo jen kopíroval ostatní. V další části se autoři věnují typům rozhraní pro připojení SSD – SATA, M.2 a PCI-Express a následně i vhodné kapacitě, jakou zvolit. Dozvíte se také více o rozdílech mezi SSD a HDD a také více o hybridních discích a duálních systémech, které kombinují to nejlepší ze světa obou technologií.

Jak tedy vybírat?

V závěru autoři zmiňované recenze uvádějí, že nelze většině uživatelů doporučit jak malé SSD s kapacitou pod 120 GB, tak ani zbytečně velké 2TB modely, které jen málokdo reálně využije. Ideální kompromis je podle nich v kapacitách mezi těmito extrémy. Doporučením je taktéž nekupovat to nejlevnější nebo naopak nejdražší na trhu, ale jít zlatou střední cestou. Pak by podle nich měl být každý běžný uživatel spokojený.

Celý článek s názvem Jak vybrat SSD disk 2018 najdete na webu Váš pomocník.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz